امنیت درب ها و انواع درب های ایمنی و امنیتی

         در آهنی      

امنیت درب ها یعنی جلوگیری از ورود دزدان و سارقان و متجاوزان از طریق درب های ورودی به ساختمان ها و بناها و مراکز و...
منظور از درب ها کلیه درب های ورودی و خروجی و درب های محافظ آکاردئونی و درب های پارکینگ و گاراژ و درب های اضطراری و ....می شود.
درب ها انواع مختلفی دارند و بر اساس نوع کاربردی که دارند متفاوت می شوند.مثلا درب های منازل مسکونی از جنس های مختلفی اعم از درب های چوبی و فلزی ساخته می شوند.در منازل مسکونی اغلب قاب های درب ها چوبی هستند.انواع درب های ایمنی و امنیتی


در سال 1990 مجله مشتری در یک تحقیق علمی بیان کرد که درب های مسکونی به راحتی و با فشار و زور باز می شوند.
درب های چوبی به راحتی قابل باز شدن هستند حتی زمانی که در ساخت آن ها از قطعات فلزی استفاده شود.به همین دلیل موضوع افزایش امنیت درب ها بیش از پیش در دستور کار کارخانه های سازنده انواع درب قرار گرفت.
آمارها نشان داده اند که حداقل دو سوم سرقت ها از طریق درب ورودی انجام شده و حدود 25 درصد از منازل مسکونی حداقل یک بار مورد سرقت قرار گرفته است.

تاکتیک ها و تکنیک های سارقان
آمارها نشان می دهد که بیش از 87 درصد سرقت ها از طریق باز کردن قفل درب ها بوسیله ابزارهای مختلف رخ می دهد . لذا قفل درب ها یکی از بخش های مهم در امنیت و ایمنی درب ها محسوب می شود . گاهی نیز ورود غیرقانونی از طریق شکستن درب , ورود از طریق پنجره ها و سایر قسمت های قابل شکستن است.


تجهیزات امنیت درب ها
آلارم ها : آلارم ها تجهیزاتی هستند که برای هشدار و آلارم سرقت به کار می روند .زمانی که درب ها باز می شوند این سیستم های آلارم و هشدار به شکل های مختلفی مثلا بوق ,آژیر و یا تماس با پلیس و مالک اعلام هشدار می دهند.این ها یکی از سیستم های متداول و مرسوم در افزایش امنیت خانه هستند.
سی دی های مانع سرقت: در این سی دی ها صداهایی از مالک و افراد درون منزل هنگام عدم حضور مالک یا اعضای خانه پخش می شود و سارقین تصور می کنند چندین نفر درون خانه هستند.


شب بندها : شب بندها یا قفل های مشابه , ابزارهی کمکی برای جلوگیری از ورود سارقین به منزل هستند . البته آمارها نشان می دهند این ابزارها وسایل مطمئنی برای جلوگیری از ورود متجاوزین نیست و به راحتی قابل شکستن هستند.


قاب و چارچوب در: یکی از راههای ورود چارچوب در می باشد . یکی از روش های ممانعت از ورود سارقین به خانه استفاده از چارچوب های فلزی و محکم و دارای ویژگی های ضد سرقت است که در برابر فشار یا ضربه ویا سایر مکانیزم های ورود مقاومت نشان دهد.


درب های مستحکم و قوی تر:یکی دیگر از روش ها برای جلوگیری از ورود سارقین , استفاده از جنس مرغوب در ساخت درب هاست.مثلا به جای ساختن درب های چوبی از استیل مرغوب استفاده کنند.و یراق آلات درب ها , شب بندها و سایر بخش های درب از جنس مرغوب و مستحکم انتخاب شود.

تولید کننده درب آکاردئونی تهران و کرج


استفاده از قفل دوم و سوم : گاهی برای تامین امنیت و ایمنی برای درب ها بیش از یک قفل استفاده می شود.


چشمی درب : چشمی درب ها نیز یکی دیگر از ابزارهایی است که برای تامین ایمنی و امنیت بیشتر در طراحی درب ها مد نظر قرار میگیرد. که دارای انواع و اقسام مختلفی هستند.


ایجاد پنجره در درب ها: یکی دیگر از روش های افزایش امنیت درب ها , ایجاد پنجره در درب هاست . این ویژگی بیشتر در درب های ورودی , گیت ها و یا مکان های خاص کاربرد دارد.


قفل های ضد سرقت : قفل های ضد سرقت برای درب ها یکی از مهمترین ارکان های درب محسوب می شوند . قفل هایی که به راحتی وبا ابزارهای معمول باز نمی شوند.


میدان دید درب ها: گاهی درب های ورودی در جایی طراحی و نصب گردیده اند که میدان دید مناسبی ندارند .مثلا در بین گیاهان یا درختان پنهان شده است و درب اصلی مشخص نیست . در این موارد احتمال سرقت بیش از پیش بالا می رود.

و در نهایت برای برقراری بیشترین امنیت در خانه از انواع حفاظ روی دیوار استفاده کنید که بهترین آنها حفاظ شاخ گوزنی است

برای سفارش و خرید انواع حفاظ ساختمان با شماره 09126215957 در تماس باشید

حفاظ آهنی

صنایع فلزی ساختمانی آریا حفاظ ، تولید کننده کلیه سازه های فلزی ساختمان درب آکاردئونی محافظ آهنی برای آپارتمان و مغازه و پارکینگ،درب ورودی پارکینگ و حیاط و حفاظ پنجره فلزی و حفاظ های بوته ای و حفاظ شاخ گوزنی حفاظ روی دیوار ساختمان و  نرده آهنی حفاظ پنجره ، بیشتر فعالیت این کارخانه مربوط به تهران و کرج میباشد و برای شهرستان ها نیز با متراژ بالا آماده فعالیت و ارسال بار است ، تخفیف ویژه برای پروژه های ساختمانی بزرگ