User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

 

کامپوزیت جدیدترین پوشش‌های نمای داخل و خارج ساختمان

‌ ‌‌‌ویـژه‌ معرفی توانمندیهای صنعت ساختمان کامپوزیت جدیدترین پوشش‌های نمای داخل و خارج ساختمان

امروزه پیـشرفت‌ عـلمی‌ و تـکنولوژی‌ و در عین حال نیاز روزافزون به مواد و مصالحی که بتواند محدودیت‌های ساختاری مصالح رایج و سنتی‌(کـه همواره باعث ایجاد مشکلات بسیاری چه در روند طراحی و چه در قسمت‌ محاسبات سازه‌ای و نـیز روش‌های‌ اجرا‌ می‌شود)را از مـیان بـردارد،مواد کامپوزیت را به عنوان بهترین گزینه مطرح ساخته که نه تنها با تجربیات کاربردی در ساخت و استفاده از مصالح رایج عمومی تناقضی ندارد بلکه می‌تواند‌ به طرح‌ها و آرزوهای دست نیافتنی معماران و مهندسین کـه قبلا قابل اجرا نبوده جامه عمل بپوشاند.

استفاده از آخرین تکنولوژی مواد کامپوزیت از جمله GFRP به همراه Natural Stone Dioxide و همچنین داشتن‌ کادری‌ مجرب شامل مهندسین معمار و معمار داخلی،مهندسین عمران،سازه،مواد و نیز متخصصین رنـگ و دکـوراسیون داخلی برخی از شرکتها...را قادر به تولید محصولات متنوع و جدیدی در صنعت ساختمان ساخته است‌ که‌ نه تنها از خصوصیات ظاهری مصالح معمول و سنتی نظیر سنگ ساختمان، چوب و...به عنوان چاشنی کار استفاده مـی‌کنند بـلکه با تلفیق فرمولاسیون جدیدی محدودیت‌ های فیزیکی و شیمیایی این مواد را نیز‌ از‌ میان برداشته و با طراحی ماهرانه زیباترین ترکیب‌بندی و فرم را به نمایش می‌گذارد.

مشخصات فنی

تنوع در طرح و رنگ

مقاوم در برابر اشـعه مـاوراء بنفش

بدون نیاز به زیرسازی استراکچر‌

بادوام‌

قابلیت‌ فرم‌دهی و کار بر روی کلیه‌ سطوح‌

ضد‌ حشرات

تمیز کردن راحت

اقتصادی بودن

قابلیت تلفیق با مصالح دیگر

مقاوم در برابر ضربه و آسـیب

حـداقل انـقباض و انبساط

وزن سبک‌(3 تا‌ 4 کیلوگرم‌ بـر مـتر مـربع)

ضد آب و عایق

نصب سریع‌ و آسان‌

ضخامت کم

حمل‌ونقل آسان

مقاوم در برابر حرارت

جدیدترین پوشش‌های نمای داخل و خارج ساختمان

اهمیت کامپوزیت در سـازه‌های جـدید‌

خـانه‌ پیش‌ساخته‌ نتیجه ترکیب آینده‌نگری،ایده، فن‌آوری جدید و قـیمت مـناسب است.نوآوری‌ در توسعه خانه‌سازی نه تنهادر طراحی و فرمولاسیون مواد جدید بکله در شکل‌دهی،تولید مصالح،روند نوین اجرایی و مجموعا‌ بـه‌ وجـود‌ آوردن یـک موضوع کاملا جدید و بدیع است.بهره‌مندی از صنعت تولید‌ خانه‌ پیـش‌ساخته نه تصویری برای آینده،بلکه نیاز حتمی امروز ماست. خانه‌های پیش‌ساخته در طرح‌های مختلف معماری‌ و ابعاد‌ (به‌ تصویر صـفحه مـراجعه شـود) مختلف به صورت ویلایی،دوبلکس و طبقاتی،مسکونی و اداری‌،با‌ کلیه‌ امـکانات رفـاهی،تولید و با قیمتی بسیار مقرون به صرفه عرضه و با سرعتی باورنکردنی نصب‌ و اجرا‌ می‌شوند‌.از ویژگی‌های ایـن خـانه‌ها مـی‌توان به مقاومت بسیار بالای آنها در برابر دما،رطوبت‌ و زمین‌لرزه‌، عایق بودن در بـرابر صـدا و قـابلیت تطابق با شرایط جوی و اقلیمی متفاوت اشاره‌ کرد‌.امتیاز‌ منحصربه‌فرد خانه‌های پیش‌ساخته آن است کـه در صـورت نـیاز جهت انتقال از مکانی به‌ مکان‌ دیگر فقط کافی است سازه‌های اجرا شده از هم بـاز شـده و در محل‌ دلخواه‌ بار‌ دیگر مونتاژ و به راحتی اجرا شوند.

پلان‌ها مختلف در طرح‌های مـتنوع بـه کـاربران و مهندسان معمار‌ امکان‌ می‌دهد که آنچه را در ذهن پرورانده‌اند به راحتی در مرحله اجرا‌ به‌ عـمل‌ درآورنـد. خانه‌های پیش‌ساخته به صورت نیمه میله و میله کامل عرضه می‌شوند که از این حـیث‌ نـیز‌ مـی‌توانند‌ نظر کاربران با سلیقه‌های مختلف را جلب و رفاه آنها را تامین نمایند‌.

استخرهای‌ پیش ساخته به نـحوی طـراحی شده‌اند که بدون نیاز به بسترسازی خاص و حفر زمین،قابلیت اجرا‌ در‌ مـناطق مـختلف را دارا بـوده و حتی در ظرفیت‌های خاص روی پشت‌بام نیز‌ قابل‌ اجرا هستند.

نصب سریع و آسان،قیمت مناسب‌ و به‌ کـارگیری‌ نـماهای بـیرونی در طرح‌های گوناگون مانند طرح‌ سنگ‌،آجر، چوب و...از امتیازات و ویژگی‌های این محصول اسـت.

اسـتخرهای پیش‌ساخته را می‌توان به‌ صورت‌ نصب در داخل زمین نیز‌ مورد‌ استفاده قرار‌ داد‌.

شایان‌ ذکر است در این سـیستم مـشکل‌ آب‌بندی‌ و ایزوله کردن داخل حفره جهت ایجاد استخر وجود نخواهد داشت.

عـلاوه بـر‌ اینها‌،انواع دستگاه‌های تصفیه و پمپ‌ های جریان آبـ‌ نـیز در اسـتخرهای پیش‌ ساخته‌ قابل نصب هستند.

این نـماها‌ از‌ فـرمولاسیون خاصی بهره‌مند می‌باشند که از ویژگی‌های آن می‌توان به عایق بودن در‌ برابر‌ صدا، دما و رطـوبت،وزن مـخصوص‌ کم‌ و نصب‌ سریع و آسان اشـاره‌ کـرد‌.

انواع کـف‌ پوش‌ها و دیـوارپوش‌ های کـامپوزیتی‌ در‌ رنگ‌ها و طرح‌ های مختلف، کیفیت و زیبایی خـانه‌های شـما را به نحو چشمگیری ارتقا می‌بخشند.

قاب‌ یا‌ فرم آمده برای نمای بـیرونی و نـمای‌ داخلی‌ حفاظ پنجره‌ ساختمان است‌ که‌ در اشـکال مختلف و یک‌ تکه،بـدون درز و قـابل نصب در نما بوده و دارای طرح‌های مـختلف از جـمله آلومینیوم،سنگ‌،چوب‌ و...است.

نصب سریع،آب‌بندی کامل و سبک‌ بدن‌ از‌ دیگر‌ مزایای‌ ایـن مـحصول است‌.

درب‌های‌ کامپوزیتی

هیچ مـحدودیتی در انـتخاب بـافت و رنگ ندارند و مـتوان ایـن درب‌ها را به صورت سـاده یـا‌ مسلح‌،در‌ ابعاد و اندازه‌های مختلف و همراه با کلاف کامپوزیتی‌ ارایه‌ کرد‌. کلیه‌ محصولات‌ فوق‌ عـایق دمـا،رطوبت و مبدا بوده و در محیطهای حمام و دسـتشویی یـا نواحی مـرطوب،درب پوسـته نـشده و خوردگی ندارد.

آشپزخانه‌های سـاخته شده از مواد کامپوزیتی،علاوه بر آن‌که دارای‌ طرح‌های مختلف و رنگ‌های متعدد هستند،می‌توانند گرما،بـخار و اثـرات مواد شوینده و پاک‌کننده را تحمل نمایند. تـنوع در بـافت و رنـگ سـنگ کـابینت، درب‌های کابینت و سـینک،بـا توجه به طراحی منحصر به‌ فرد این‌ محصول‌ را به صورت یک کار ویژه ارائه نموده است.

طرح و تولید کـنننده انـواع سـنگ‌های تزیینی از جنس کامپوزیت و در رنگ‌ها و بافت‌های مختلف اسـت. فـرمولاسیون مـخصوص شـرکت نـیاز کـاربران در‌ زمینه‌های‌ نما،دکوراسیون،راه‌پله،سنگ کف،سرویس‌های بهداشتی،حمام،سنگ کابینت و آشپزخانه و نیز کارهای هنری می‌باشد.

این محصولات دارای وزن مخصوص کم و مقاومت بالایی‌ هستند‌ که به سبک‌سازی بـناها کمک‌ فراوانی‌ می‌کنند.از دیگر ویژگی‌های سنگ‌های تزیینی کامپوزیتی می‌توان به کاربرد وسیع آن در فضای باز جهت ساخت آب‌نما و نمای ساختمانی،خاصیت ضربه‌پذیری،ضد خش‌ و نسوز‌ بودن و عرضه در رنگ‌ها‌ و طرح‌های‌ بسیار مـتنوع اشـاره کرد.

ویژگی‌ها

به لحاظ مشخصات فنی،قابل رقابت با سنگ‌های طبیعی

قدرت چسبندگی خوب با سیمان،بتن و...

سبکی در عین حال مقاومت بالا

سهولت در نصب و اجرا‌

قابلیت‌ شست‌وشو آسان

امـتیاز ویـژه برای تبلیغ برترین‌های صنعت ساختمان در ماهنامه گزارش

گرانیک رزینی Exterior Interior

این نوع گرانیت از ترکیب رزین‌های نفوذناپذیر و کانی‌های طبیعی،ساخته شده است و محصولی شبه‌ سـنگی‌ را پدیـد‌ آورده است.از خواص برجسته کانی‌های بـه کـار رفته می‌توان به موادی چون درجه سختی و فقدان خاصیت‌ جذب آب و مقاومت ثبات بالا در برابر عوامل جوی اشاره کرد‌.

با‌ اجرای‌ نمای جدید پاشش آب نـه تـنها عامل مخربی نخواهد بـود بـلکه به پاکیزگی سطح کمک خواهد کرد‌.

‌‌این‌ سازه قادر به پوشش کامل ترک‌های موتی سطح سازه می‌باشد و به واسطه کم‌ و کاهش‌ بار‌ مرده ساختمان و همچنین سرعت اجرای بالا به عـنوان بـهترین گزینه جهت نمای داخلی و خارجی سازه‌ پیشنهاد می‌گردد.

این محصول به جهت دارا بودن کلیه فاکتورهایی که برای پوشش‌ نما تعریف گردیده به‌ عنوان‌ بهترین پوشش جهت نماهای مرتفع شناخته شـده و خـواص منحصربه فـرد این محصول،دلیل استقبال بی‌سابقه مهندسین و متخصصین توانمند صنعت ساختمان می‌باشد.

مزایا

قابل اجرا بر روی سطوح مـختلف(گچ و خاک،گچ‌، سیمان رویه و...)

ظاهری مشابه سنگ گرانیت و همانندسازی بـا سـنگ‌های گـران‌قیمت.

انعطاف‌پذیر(عدم ترک‌خوردگی در نشست‌های ساختمانی)

عایق حرارت،عایق صوت،مقاوم در برابر ضربه.

سرعت اجرای زیاد(توسط مـاله ‌ ‌و در یـک‌ مرحله‌).

عدم جذب گرد و غبار و ذرات معلق در هوا.

قابل طراحی در اشکال مختلف.

پوشاننده عـیوب زیـر کـار.

تنوع در طرح و رنگ.

001 درصد قابل شست‌وشو.

طول عمر بالا.

روپاد گرانیت‌

روپاد‌ گرانیت پوششی است که ظـاهری مشابه با سنگ گرانیت داشته و با قیمتی بسیار مناسب می‌تواند در بخش‌های عمده‌ای از نـما جحایگزنی مناسبی برای سـنگ‌های گـران‌قیمت ساختمانی باشد و همین امر‌ آنرا‌ از پرفروش‌ترین محصولات شرکت نموده است.

مشخصات فنی

مواد متشکله:چیپس سرامیکی کربنات کلسیم رزین‌های ساختمانی بازوفوب پیگمانت‌های Anti-UN در رنگ‌ها و تنوع زیاد به طوری که جهت هرفرم‌ و فـضایی‌ قابل‌ طراحی می‌باشد.

اجرای پاششی با‌ سرعت‌ اجرایی‌ بالا.

غیر قابل اشتغال و بدون بو و حساسیت.

قابل شست‌وشو 001 درصد.

وزن سبک:009 تا 0011 گرم در متر مربع.

ظاهری‌ مشابه‌ با‌ سنگ گرانیت و همانند سازی بـا سـنگ‌های گران‌قیمت.

جهت‌ نمای‌ بیرون و داخل ساختمان.

زیرسازی مناسب شامل:سیمان،رویه گچ،سنگ و...

با ایجاد ترکیبی از روپاد گرانیت و مصالح ساختمانی دیگر‌ مانند‌ سنگ‌(مثلا تا ارتفاع 1 تا 2 متر پایین ساختمان) و یـا تـرکیب با‌ نمای شیشه‌ای(با توجه به بازتاب نور گرانیت)و یا ترکیب با ابزارهای سیمانی می‌توان جلوه‌ای جذاب و باشکوه به‌ ساختمان‌ بخشید‌.

گرانیت به علت داشتن خاصیت انعطاف‌پذیری موضعی هـیچ گـونه ترک مویین‌ سطح‌ زیر کار را نمایان نمی‌سازد.

آکروپاد

مشخصات فنی

از دیگر محصولات می‌توان از آکروپاد نام برد‌ که‌ با‌ بافتی ساده و قیمتی ارزان و قابلیت اجرایی آسان توانسته است جایگاه خاصی را‌ در‌ بـین‌ سـازندگان و مـجریان نما پیدا نماید.

مواد مـتشکله:پودرهـای مـعدنی تالک رزین‌های ساختمانی تیانیوم پیگمان‌های‌ مقاوم‌ Anti‌-UV

در رنگ‌های و تنوع زیاد(زنده‌تر از رنگ‌های کنیتکس).

اجرای پاششی با سرعت اجرای‌ بالا‌.

غیر قابل اشـتعال..

بـدودن بـو و حساسیت.

قابلیت شست‌وشو 001 درصد.

وزن سبک:009‌ تا‌ 0011‌ گرم در مـتر مـربع.

جهت نمای داخلی شامل:راهرو،پاسیو،پارکینگ، فضاهای عمومی و همچنین‌ در‌ نمای بیرون ساختمان قابل اجرا می‌باشد.

زیرسازی مناسب:سـیمان رویـه سـنگ و گچ و...

آکروپاد‌ نسبت‌ به‌ کنیتکس از شفافیت و همچنین خاصیت انعطاف‌پذیری زیـادی برخوردار می‌باشد و این خاصیت باعث گردیده ترک‌های سطح‌ زیر‌ کار قبل و بعد از اجرا رویت نگرددو در عمر مفیدنما بـه طـور‌ چـشمگیری‌ از‌ دیگر محصولات مشابه بالاتر می‌گردد.

واترپروف Wp920

Wp920 مایعی است سیلیکونی که بـر روی انـواع‌ نماهای‌ ساختمان‌ به دو روش پاششی و قلم‌مو اجرا می‌گردد و مانند سدی نامریی و بی‌رنگ و بدون‌ براقیت‌ (به تصویر صـفحه مـراجعه شـود) مانع از وورد آب(89 درصد-09 درصد)به درون اجزاء‌ مصالح‌ نمای ساختمان مانند آجر،رنگ،سـیمان،بـتن، گـرانیت،آکروپاد و...می‌گردد.

Wp920 مانع‌ از‌ وورد دوده کثیفی و گرد و خاک به داخل‌ اجزا‌ نما‌ گردیده و باعث افزایش چـشمگیر و عـمر مـفید نمای‌ ساختمان‌ چه از لحاظ استحکام و جه از لحاظ زیبایی می‌گردد و سطح نما در هنگام‌ باران‌ بـه راحـتی شسته و قطرات آب‌ و باران‌ به حالت‌ غلطان‌(پر‌ مرغابی) سطح نما را کاملا شسته‌ و تـمیز‌ مـی‌نماید.

ایـن پوشش امروزه جهت محافظت بسیاری از بناهای ساختمان‌های مهم اروپا‌ و آمریکا‌ اجرا می‌گردد.

رنگ اکریلیک نـما

شـرکت‌...با پشتیبانی شرکت‌های اروپایی‌ و به‌ کارگیری فناوری روز دنیا-فعالیت‌ خود‌ را در زمینه تولید واتـرییس(پایـه آب)سـاختمانی آغاز نمود.

این شرکت با‌ استفاده‌ از بهترین مواد ولیه صنعت‌ رنگ‌ توانسته‌ است محصولاتی را‌ تـولید‌ نـماید که علاوه بر‌ سازگاری‌ مناسب با محیط زیست تفاوت‌های چشمگیری نسبت بـه رنـگ‌های مـشابه ساختمانی همچون رنگ‌های روغنی‌ پلاستیک‌ و نیز کنتیکس‌های رایج داشته باشد.

خواص‌ رنگ‌های‌ جدید پایه‌ آبـ‌ بـه‌ شـرح زیر می‌باشد:

صددرصد‌ قابل شست‌وشو

قابلیت رقیق شدن یا آب(پس از خشک شدن در بـرابر آب مـقاوم‌ است‌)

بدون بوی نامطبوع

عاری از ترکیبات‌ سمی‌ و آلاینده‌های‌ مضر‌ زیست‌ محیطی

مناسب برای‌ سطوح‌ نمای داخـلی و نـمای خارجی ساختمان

بدون نیاز به حلال شیمیایی و مناسب جهت منازل مکان‌های عـمومی و بـیمارستان‌ها‌

اجرای‌ آسان‌ توسط قلمرو و پیستوله بدون تـخلیه مـحل

لازمـ‌ به‌ ذکر‌ می‌باشد‌ چنانچه‌ بعد‌ از اجرای رنـگ اکـریلیک بر روی آن پوششی از واترپروف اجرا گردد رنگ نما برای مدت طولانی(حداقل 01 سال)دارای زیـبایی و اسـتحکام خیلی بالایی خواهد بود‌.

 

سنگ مصنوعی سمنت پلاست ، قالب جدول قالب سنگ مصنوعی جدول و دورباغچه: ترکیبی از زیبایی طبیعت و مقاومت تکنولوژیک قالبهای سنگ مصنوعی: آموزش تولید سنگ مصنوعی سنگ مصنوعی ،سمنت پلاست، رزین سنگ مصنوعی فوق روان کننده بتون، قالب کفپوش سنگ مصنوعی: ترکیبی از زیبایی طبیعی و تکنولوژی پیشرفته قالب اسپیسر گامی به جلو برای کیفیت و دوام در ساختمان سازی تولید متنوع ترین قالب نرده و حفاظ سنگی دستگاه سنگ مصنوعی, اموزش و راه اندازی خط تولید, سمنت پلاست, سنگ مصنوعی, فروش دستگاه سنگ مصنوعی, فروش قالب سنگ مصنوعی, قالب سنگ مصنوعی قالب موزاییک

صنایع فلزی آریا تولید کننده حفاظ پنجره تهران جدید و مدرن و انواع حفاظ درب آکاردئونی تهران برای آپارتمان، مغازه و پارکینگ و حفاظ دیواری